https://codeengineers.com/pl/case-studies/4-x-x-6-x/od-trudnych-poczatkow-nowej-firmy-do-kalendarza-wypelnionego-zleceniami-norwegia-w-norwegii-google.no
Odświeżamy i tworzymy wizerunki firm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! - Radomsko logo projektowanie grafik - Projektowanie logo, logotypów oraz znaków graficznych dla Twojej firmy. Gwarancja satysfakcji!
tanie rowery giant jakie opinie rowery giant tanie rowery giant czy warto Oryginalne rowery Giant, ogromny asortyment i wspaniałe ceny. Odwiedź nasz sklep www.sklepbiker.pl oraz wybierz artykuł dla siebie!
Marzysz o fantazyjnej fryzurze? - sprawdź kolorowe warkoczyki na lulany.pl kolorowe warkoczyki https://lulany.pl/warkoczyki/ Chcesz poczuć wakacyjny klimat? Nic trudnego! Kolorowe warkoczyki Ci w tym pomogą. Nie tylko ozdobią twoją głowę, ale również przywrócą wspomnienie ciepłych, wakacyjnych dni.          https://lulany.pl/system-zaplonu/     https://cetia.pl/deli-dl521031-12-par-poliestrowe-rekawice-powlekane-nitrylem-przemyslowe-ochrona-pracy-rekawice-domowe-narzedzia-reczne-na-zewnatrz/     hausarbeit schreiben lassen

Kursy energetyczne – po co i dla kogo?

Kursy z zakresu energetyki, to bardzo istotny etap w karierze zawodowej każdego elektryka. Dzięki tym kursom elektryk zdobywa odpowiednie uprawnienia, firmowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Dlaczego kursy energetyczne są takie ważne?

Należy pamiętać, że według obowiązujących przepisów, uzyskany tytuł elektryka nie jest tożsamy z posiadaniem stosownych uprawnień. Pracę przy określonym napięciu instalacji umożliwią nam ukończone kursy energetyczne.

Ogólnie stosowane pojęcie uprawnienia energetyczne to nic innego jak świadectwo kwalifikacyjne otrzymane po zdanym kursie energetycznym i jest ono wydawane osobom, które wykorzystują całą grupę urządzeń, instalacji i sieci stosowanych w energetyce. Osoby takie muszą mieć stosowne uprawnienia energetyczne. Każda osoba, która konserwuje urządzenia, instalacje i sieci energetyczne także musi mieć uprawnienia energetyczne. Również montaż, remont czy modernizacja ww. wymaga potwierdzenia kwalifikacji. Uprawnienia energetyczne pozwalają osobom, które je posiadają na wykonywanie czynności kontrolno – pomiarowych.

Jak można zauważyć, świadectwo kwalifikacyjne jest niezbędnym dokumentem, potwierdzającym posiadane kwalifikacje do pracy na stanowisku eksploatacji i dozoru urządzeń, instalacji i sieci energetycznych w zakresie obsługi, remontów, konserwacji, montażu i wykonywania czynności kontrolno-pomiarowych.

Wymóg posiadania takich uprawnień wynika z ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r., m.in. art. 54 ust. 1 tej ustawy mówi wprost, że osoby, które wykonują czynności związane z obsługą urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych, zobowiązane są mieć kwalifikacje odpowiednie do zakresu wykonywanych czynności z wiązanych z obsługą urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych, potwierdzonych świadectwem kwalifikacyjnym wydanym przez uprawnione komisje.