Masz pomysł na logo dla swojej firmy? Chętnie pomożemy w realizacji Twojej wizji! - Radomsko logo projektowanie grafik - Stworzymy logo, które pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji!
pianki i kleje montażowe online kleje montażowe do styropianu cena pianki i kleje montażowe online
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 studniówka Kamieńsk http://kobieta-24.pl/index.php/2019/12/30/sala-na-chrzciny-sulejow-gdzie-zorganizowac-rodzinna-impreze/      król lew postacie

Kursy energetyczne – po co i dla kogo?

Kursy z zakresu energetyki, to bardzo istotny etap w karierze zawodowej każdego elektryka. Dzięki tym kursom elektryk zdobywa odpowiednie uprawnienia, firmowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Dlaczego kursy energetyczne są takie ważne?

Należy pamiętać, że według obowiązujących przepisów, uzyskany tytuł elektryka nie jest tożsamy z posiadaniem stosownych uprawnień. Pracę przy określonym napięciu instalacji umożliwią nam ukończone kursy energetyczne.

Ogólnie stosowane pojęcie uprawnienia energetyczne to nic innego jak świadectwo kwalifikacyjne otrzymane po zdanym kursie energetycznym i jest ono wydawane osobom, które wykorzystują całą grupę urządzeń, instalacji i sieci stosowanych w energetyce. Osoby takie muszą mieć stosowne uprawnienia energetyczne. Każda osoba, która konserwuje urządzenia, instalacje i sieci energetyczne także musi mieć uprawnienia energetyczne. Również montaż, remont czy modernizacja ww. wymaga potwierdzenia kwalifikacji. Uprawnienia energetyczne pozwalają osobom, które je posiadają na wykonywanie czynności kontrolno – pomiarowych.

Jak można zauważyć, świadectwo kwalifikacyjne jest niezbędnym dokumentem, potwierdzającym posiadane kwalifikacje do pracy na stanowisku eksploatacji i dozoru urządzeń, instalacji i sieci energetycznych w zakresie obsługi, remontów, konserwacji, montażu i wykonywania czynności kontrolno-pomiarowych.

Wymóg posiadania takich uprawnień wynika z ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r., m.in. art. 54 ust. 1 tej ustawy mówi wprost, że osoby, które wykonują czynności związane z obsługą urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych, zobowiązane są mieć kwalifikacje odpowiednie do zakresu wykonywanych czynności z wiązanych z obsługą urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych, potwierdzonych świadectwem kwalifikacyjnym wydanym przez uprawnione komisje.