Czyszczenie komputera, czyli dlaczego twój komputer z czasem zwalnia

Zapewne wielu z nas spotkało się z faktem, że wasz kochany laptop lub pecet po jakimś czasie użytkowania zdecydowanie zaczął wolniej działać niż zaraz po zakupie. Odpowiedzialne jest za to bardzo wiele przypadków, jednak najczęstszą przyczyną jest kurz.

Czyszczenie komputera – zanieczyszczony układ chłodzenia

Najczęstszą przyczyną wpływającą na szybkość działania naszego sprzętu jest nic innego jak zapchany kurzem układ chłodzenia. Kurz zatykając szczeliny, utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia przepływ powietrza, a co za tym idzie, ciepło nie może wydostać się na zewnątrz. Powoduje to przede wszystkim pogorszenie jakości pracy, ponieważ wentylatory pracują głośniej, a w przegrzanym procesorze włączają się mechanizmy zabezpieczające, co równoznaczne jest z utratą wydajności układu.

Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu okresowe czyszczenie komputera z kurzu, jaki zalega w układzie chłodzenia. W domowym zaciszu można spróbować usunąć kurz odkurzaczem, próbując wyciągnąć zalegający kurz z otworów wentylacyjnych. Można również użyć sprężonego powietrza, ale jeśli kurzu jest tak dużo, że układ wentylacji jest zapchany, to ten sposób nie wystarczy — wtedy trzeba będzie rozebrać sprzęt i gruntownie wyczyścić, lub oddać do serwisu. Czyszczenie komputera powinno być wykonywane przynajmniej raz na rok, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Zadzwoń:
+22 666 61 60

Zobacz stronę:
https://www.ratujlaptopa.pl/naprawa
czyszczenie komputera

Dojazd: