PORTALE PARTNERÓW

Jak zostać instruktorem fitness – wymagania, które musisz spełnić

Kochasz sport, a przede wszystkim fitness? Zastanawiasz się, czy nie zająć się tym zawodowo? Wystarczą chęci, zaangażowanie, predyspozycje, wiedza z dziedziny fitness, jak i dietetyki oraz najważniejsze: ukończenie kursu instruktora fitness. A jakie wymagania musisz spełnić i co zrobić, aby zostać instruktorem fitness? Jak wygląda i jak długo trwa kurs na instruktora fitness? Podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając szkołę organizującą takie szkolenie.

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednią szkołę czy firmę, która posiada w swojej ofercie kurs na instruktora fitness. Zwróć przy tym uwagę, czy decydując się na szkolenie, po jego ukończeniu otrzymasz dokumenty, uprawniające do wykonywania pracy instruktora fitness.

Instruktorem fitness może zostać każdy, kto uwielbia ćwiczyć. Bardzo ważna w pracy instruktora jest umiejętność przekazania swojej wiedzy innym. Osobiste zaangażowanie w sport i ćwiczenia również są pomocne, ponieważ entuzjazm jest bardziej przekonujący niż suche informacje.

Jak wygląda kurs na instruktora fitness?

Zależnie od szkoły oferującej kurs, może trwać klika dni lub nawet kilka miesięcy. Często o przyjęciu na szkolenie decyduje zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu oraz zaświadczenie o co najmniej półrocznym uczestniczeniu w zajęciach fitness. W czasie kursu można się nauczyć:

  • planować układy choreograficzne,
  • dopasowywać ćwiczenia do muzyki,
  • dobierać ćwiczenia do grupy wiekowej.

Praca trenera fitness polega na nieustannym dokształcaniu się i zdobywaniu wiedzy. Pomocne jest też ukończenie specjalnych kursów, np. step, aerobic dance czy body hall.

Podsumowując, jak zostać instruktorem fitness? Wystarczy spełnić m.in. te wymagania:

  • posiadać znajomość zagadnień z zakresu fitness i dietetyki,
  • być kontaktowym i komunikatywnym,
  • mieć wrażliwość na potrzeby klienta,
  • dobrze organizować i planować własną pracę,
  • umieć zarażać swoją pasją innych,
  • ukończyć kurs.

i cieszyć się pracą, która daje ogrom satysfakcji.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”jak

Dojazd:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *